مجتبی خادمی شورمستی

دارای سابقه پروانه وکالت از:

کانون وکلا

شماره پروانه:

802

آخرین مدرک تحصیلی:

کارشناسی ارشد حقوق خصوصی

شهر:

ساری

درباره من

دعاوی راجع به مستثنیات و ملی شدن اراضی ، منابع طبیعی ، دعاوی مربوط به بیمه ، دعاوی املاک و مالکیت و قراردادها ، دعاوی در خصوص هویت و ثبت احوال

تخصص ها

دعاوی مالی، تجاری، قراردادها شامل چک، داوری، قراردادها، مناقصات، اختلافات مالی، سفته، برات، فاکتور، رسید عادی و …
شرکت ها و مالکیت معنوی شامل اختلافات شرکا و هیئت مدیره، سهام، برند و علامت تجاری، ورشکستگی، اختراع، آثار ادبی و هنری و …
دعاوی املاک شامل اختلاف در مالکیت، خرید و فروش اموال غیرمنقول، املاک، شهرداری، منابع طبیعی، جهاد کشاورزی، زمین شهری و اوقاف، ثبت اسناد و املاک، موجر و مستاجر، سرقفلی، حق کسب و پیشه، تخلیه

مشاوره ها


1399/10/27
ادعای محجوریت پدر در انتقال اموال - با سلام.
پدر من در سال 85 با اذن و اراده خودش تصمیم به انتقال اموالش به نام من و برادر دیگرم به صورت فروش با تنظیم سند رسمی و پس طی کلیه مراحل اداری و استعلامات مربوطه از امور اراضی" اداره کل ثبت اسناد " شهرداری " امور مالیاتی و درج نوبتی آگهی با ذکر پرداخت میزان ثمن معامله و بقیه مراحل ثبتی با حضور خودش در دفتر اسناد رسمی و پس از تفهیم کلیه موارد توسط مامور دفتر به طرفین معامله به نام من و برادرم به صورت مشاعی سند زدند و از آن تاریخ در تصرف مشاعی من و برادرم است و همه اعضای خانواده من جمله مادرم و دیگر برادرم و خواهرانم در جریان قضیه بودند. حال بعد از 15 سال و فوت پدرم خواهران ما ادعا میکنند که ما ارثیه پدری مان را میخواهیم و قصد دادخواست محجوریت پدرم در سال 85 را دارند. در صورتی که دروغی بیش نیست و سپس ابطال سند قطعی ما را دارند. سوال من این است که آیا چنین درخواستی ممکن است؟ اگر بله چرا در قید حیات پدرم اقدام نکردند؟ آیا اصولا چنین چیزی ممکن است؟ لطفا راهنمایی کنید.
هر دادخواستی میتواند مطرح شود ، اثبات خواسته مطروحه شرط است ، با وصف فاصله زمانی زیاد بعید است
1399/10/27
قرار نهایی صادر شد - با سلام. جهت اطلاع از قرار نهایی چه باید بکنم و به کدام دادگاه بروم؟ رسیدگی به شکایت من در دادیاری شماره 14 بود. ( قرار نهایی صادر شد یعنی چه؟ )
قرار نهایی ممکن است منع پیگرد باشد
1399/10/27
گردش مالی برای اعسار - با سلام و عرض خسته نباشید.
اجرائیه جهت پرداخت محکوم به صادر شده و بدهکار در موعد مقرر درخواست اعسار داده و در دادگاه بدوی اعسار ایشان رد شد. ولی در تجدید نظر پرونده به علت عدم رعایت ماده 10 اجرای محکومیت مالی اعاده به دادگاه اصلی شد. سوال من این است چون محکوم علیه کاسب و دارای وضع مالی خوب هست ولی همه اموال به نام همسر و پسرشان است و مالی جهت معرفی ندارد و در سال گذشته که چک های برگشتی نیز در همان موقع بوده کاسبی خوب و گردش مالی خوبی داشته. چگونه میتوانم از دادگاه تقاضای بررسی گردش حساب های یکساله محکوم علیه را داد؟
با تشکر.
در اعسار گردش حساب قبلی ملاک نیست ، وجه موجود در حساب و مال در دسترس و به نام فرد ملاک است
1399/10/27
استعلام پرونده - با سلام. همسر بنده به اتهام سرقت خودرو الان زندان هست. اما هنوز حکمی برای او داده نشده.
پرونده ی همسر من در هیچ کدام از دادسرا ها نیست و اسمی به نام اون ثبت نشده. انگار که زندان نیستن. متوجه این اتفاق نمیشم. میشه کمک کنید. یک همچین چیزی امکان دارد اتفاق بیوفتد؟ چرا؟
تحت قرار بازداشت هستن و نه حکم حبس
1399/10/27
تغییر در خودرو - سلام و عرض ادب.
بنده با توجه به محدودیتی که دارم کاردان فنی شهرک آزمایش برای من گواهینامه کد 15 (دنده اتوماتیک و فرمان هیدرولیک) صادر کرد. ماشینم فرمان هیدرولیک هست اما دنده اتوماتیک نیست. تصمیم به تبدیل دنده اتوماتیک دارم منتها هزینه‌ اش گرون هست و برای من مقدور نیست و از طرفی دیگر عیب گیربکس اتوماتی که به صورت دستی و غیر شرکتی باشه، موتور ماشین رو به مرور زمان خراب میکنه.
اگه ماشینم رو کلاچ برقی کنم از نظر قانونی و پلیس راهور ایرادی داره؟
هنگام تصادف بیمه دیه و خسارت پرداخت میکنه یا خیر؟
و اگه موردی دیگه‌ای هست به من بگید تا هم بنده و هم بقیه دوستان مطلع بشوند.
ممنون.
شما در واقع فاقد گواهینامه رانندگی با دنده معمولی هستید

ارتباط با من


مجتبی خادمی شورمستی

آدرس:

ساری خ فرهنگ

دادراه

کلیه حقوق این وب سایت محفوظ می باشد. تهیه شده در دادراه.