نسيم قاسمي

دارای سابقه پروانه وکالت از:

قوه قضاییه

شماره پروانه:

34890

آخرین مدرک تحصیلی:

کارشناسی ارشد حقوق

شهر:

تهران

درباره من

سلام ،
بنده به مدت 9 سال در حوزه های مختلف قضایی به خصوص حقوقی فعالیت داشته و دارم.امیدوارم مشاورات و راهنمایی های من گره گشای مشکلات عزیزان باشد.

تخصص ها

دعاوی خانواده و هویت قانونی شامل دعاوی خانواده، دعاوی ارث و میراث، دعاوی ثبت احوال، سرپرست و قیم
جرایم علیه اموال و اسناد شامل کلاهبرداری، جعل، تقلب، تزویر، خیانت در امانت، تحصیل مال از طریق نامشروع، ربا، فروش و انتقال مال غیر، سرقت
دعاوی املاک شامل اختلاف در مالکیت، خرید و فروش اموال غیرمنقول، املاک، شهرداری، منابع طبیعی، جهاد کشاورزی، زمین شهری و اوقاف، ثبت اسناد و املاک، موجر و مستاجر، سرقفلی، حق کسب و پیشه، تخلیه

مشاوره ها


1399/10/30
انتشار عکس شخصی - سلام و خسته نباشید
امشب متوجه شدم شخصی که نمیدونم کیه عکس یه سری از عکس های منو توی یه برنامه استیکر ساز، استیکر کرده و گذاشته ! حالا من که نمیدونم اون شخص کی بوده تکلیف چیه؟
سلام،
به دادسرای جرایم رایانه ای مراجعه و‌تنظیم شکایت نمایید.
1399/10/30
خانواده - با سلام خانم من بعد از دو ماه زندگی مشترک بدون دلیل از خونه رفته. شکایت الزام به تمکین دادم و یه بار جلسه رسیدگی انجام شد. الان برام اومده که ابلاغ دادنامه دو مورد صادر شد و پرونده مختومه است. در ثنا فقط نوشته تصمیم نهایی و در زیر ان فقط ادرس های من خونه خودم و ادرس پدری خانمم و هیچی دیگه نوشته نشده و نمیدونم تصمیم چی هست الان چکار کنم.
سلام،
در قسمت مشاهده پیوست ها متن دادنامه را مشاهده نمایید، و یا به دفتر شعبه صادرکننده رأی مراجعه فرمایید.
1399/10/30
دیه حادثه حین کار - با سلام
بنده سال 88 در شرکتی حین کار دچار حادثه شدم و انگشتم لای دو تا قالب موند و شکست در سال 92 از شرکت تسویه کردم ولی شکایت نکردم جهت دیه آیا الان میتوانم شکایت کنم و دیه بگیرم ؟
سلام،
چنانچه در هنگام تسویه از حق و حقوق خود صرف نظر نکردید(مشخصا در مورد جراحت وارده) و رضایت نداده اید قابل پیگیری میباشد.
1399/10/14
ابطال یا توقف مزایده ملک قبلا قولنامه الزام به سند شده - با سلام
اینجانب ملکی ورثه ای یا بصورت 6دانگ از فردی که از تمام ورثه وکالت داشته خریدم (البته یکی از ورثه صغیر بوده و وکالت از قیم داشته اند که سهم ناچیزی هم دارد و در زمان قولنامه مدعی شدند کارهای قانونی انجام شده و آماده انتقال سند هستند). قولنامه رسمی، قانونی، با کد رهگیری بوده و با پرداخت 90% ملک راهم تحویل گرفتم. بعد از چند ماه از موعد تنظیم سند شکایت برای الزام به سند و دریافت خسارت دیرکرد مطرح کردم. حال بعد از گذشت 18ماه از قولنامه وکیل وراث که در دادگاه اول فروش را پذیرفته و علت تاخیر در تنظیم سند را سنگ اندازی اداره سرپرستی عنوان کرده و به دروغ گفت آمادگی انتقال بقیه سند را دارد (درصورتیکه چندین بار درخواست کردیم و دقیقا معلوم نیست گیر دیگرشان چیست، احتمالا اختلاف مابین وراث)، حال همان وکیل از طرف اکثر وراث که ما ملک را ازشون وکالتا خریده بودیم برای کل ملک مزایده برگزار کرده اند و 2روز پیش آنرا در مزایده 2برابر قیمت 2سال پیش فروخته اند.. ماهم 2روز قبل از برگزاری مزایده بطور اتفاقی توسط همسایه ازین موضوع مطلع شدیم. البته الان ما قبول داریم سهم صغیر را به قیمت روز بخریم یا حداقل فعلا باقی سند را بگیریم تا تکلیف اندک سهم صغیر روشن کنیم. حال چه کنیم؟ برای توقف مزایده وکیل گرفتیم و اقدام کردیم و وکیل میگوید خیالمان راحت باشد اما بسیار نگران هستم. لطفا خواهشا راهنمایی کامل بفرمائید ... هم برای پرونده الزام به سند خودمان به عنوان شاکی هم برای برگزاری و فروش این ملک در مزایده 2،3 روز پیش؟؟؟؟
سلام،
باید به عنوان ثالث‌در پرونده ای که منحر به برگزاری مزایده شده وارد شوید و با ارائه مبایعه نامه و مدارک دیگر تقاضای ابطال مزایده را کنید. در خصوص الزام به تنظیم نیز در نهایت ملزم به تنظیم سند هستند. چراکه در زمان وقوع عقد بیع صغیر قیم‌قانونی داشته است.
1399/10/14
تسلیم مبیع - عرض ادب و خسته نباشید
بنده چند سال پیش زمینی تفکیک شده با کاربری کشاورزی بصورت قولنامه و وکالت ثبتی خریده ام. اکنون زمین تغییر کاربری شده توسط (صاحب سند مادر) و زمینها رو واگذار کرده به خریداران بجز سه نفر (بنده و دو نفر دیگر). دادخواست تسلیم مبیع به طرفیت ید قبلی دادم ولی ایادی قبل رو ذکر نکردم و جلسه اول دادگاه هم برگزار شده، قاضی پرونده گفت که ممکنه پرونده تو ببندم، آیا راه حلی هست که پرونده به علت ذکر نشدن ایادی قبلی بسته نشه یا بعدا لحاظ بشن؟؟ لطفا راهنمایی بفرمایین
سلام،
شما میبایستی از ابتدا دادخواست را به طرفیت کلیه ایادی ماقبل تا مالک رسمی ملک تنظیم میکردید و چنانچه از قلم افتاده بودند چون رابطه مستقیم حقوقی با ایشان ندارید میتوانستید در جلسه اول تصثقاضای جلب ثالث بقیه ایادی را بدهید که برای اینکار مهلت سه روزه از تاریخ اولین جلسه رسیدگی جهت تقدیم دادخواست جلب ثالث دارید. ولی چون جلسه اول برگزار شده و شما چنین اقدامی نکردید امکان رد دادخواست شما به دلیل عدم رعایت تشریفات قانونی تنظیم دادخواست وجود دارد و دادخواست باید مجددا بصورت کامل و مطابق تشریفات آیین دادرسی تنظیم و‌ تقدیم گردد.

ارتباط با من


نسيم قاسمي

ایمیل:

nasim.ghasemi@aol.com

آدرس:

جردن، خیابان مهیار، پلاک 1

شبکه های اجتماعی من:

دادراه

کلیه حقوق این وب سایت محفوظ می باشد. تهیه شده در دادراه.