عباس ابری اوغانی

دارای سابقه پروانه وکالت از:

کانون وکلا

شماره پروانه:

26405

شهر:

تهران

تخصص ها

دعاوی مالی، تجاری، قراردادها شامل چک، داوری، قراردادها، مناقصات، اختلافات مالی، سفته، برات، فاکتور، رسید عادی و …
دعاوی اموال منقول شامل خودرو، ماشین آلات، وسایل و لوازم، اشیاء گرانبها و جواهرات و …
دعاوی املاک شامل اختلاف در مالکیت، خرید و فروش اموال غیرمنقول، املاک، شهرداری، منابع طبیعی، جهاد کشاورزی، زمین شهری و اوقاف، ثبت اسناد و املاک، موجر و مستاجر، سرقفلی، حق کسب و پیشه، تخلیه

مشاوره ها


1400/6/24
چک مفقود شده - با سلام. یکی از آشنایان ما سه سال پیش ملکی خرید حدودا 80 درصد نقد پرداخت کرد و قرار شد مابقی چک داده شود من هم یه چک به فروشنده تحویل دادم اما فروشنده از فروش پشیمان شد و کار به دادگاه رسید و دادگاه رای به سند زدن بدون حضور فروشنده داد. الان فروشنده 20 میلیون تومان از پول فروش خانش مونده اما میگه چک گم شده و آشنای ما هم میگه یا چک رو بده یا شکایت کنه تا پولشو بدم اونم حاضر به شکایت نیست منم دست چکم تموم شده الان نمیتونم چک بگیرم الان باید چیکار کنم از آشنای خودم شکایت کنم یا از اون فروشنده که چک رو گم کرده؟
ببخشید زیاد شد ممنون میشم راهنماییم کنید
دادخواست ابطال چک ارائه نمایید
1400/6/24
بلاتکلیف ماندن در تعاونی مسکن - با سلام و عرض احترام
یک آپارتمان در تعاونی مسکن سمت میدان بنی هاشم پیش خرید کرده بودم در مهر ماه سال 1391 . بدلیل نوسانات بازار و مشکلاتی که ما در جریان کامل نیستیم ، پیمانکار ادامه نداد و اخراجش کردند . پس از وقفه ای هیات مدیره راسا شروع به ساخت کرد و نهایتا بدلیل اختلافات داخلی هیات مدیره ، در سال 1395 پروژه بطور کامل تعطیل شد . در سال شهریور 1396 در مجمع عمومی تصمیم برای فروش یکجا و شش دانگ و بصورت مزایده و همچنین شکایت از هیات مدیره های قبلی مصوب شد (چون پیمانکار اخرج شده هم از تعاونی شکایت کرده بود و حدود 8 میلیارد تومان رای علیه تعاونی بابت ضرر و زیان و.... گرفته بود) . هیچکدام از موضوعات مصوبه سال 1396 بدرستی انجام نشد و نهایتا بخشی از ملک را در اسفند سال 1397 به فردی فروختند (بدون رعایت مندرجات مصوبه مجمع) . تعاونی در پایان سال 1398 نامه ای فرستاد که یا پول بگیرید خارج شوید یا بمانید و هزینه ساخت بدهید (عدد هم برای ساخت تعیین کردند !) یا نهایتا 60% از متراژ مندرج در قرارداد بدستتان خواهد رسید . برخی از اعضای تعاونی مبلغی گرفتند و خارج شدند . برخی هم مثل من که مبلغ و روند کار را قبول نداشتیم ماندیم و در جواب نامه ای زدیم که موضوع مصوبه مجمع چیز دیگری بوده که درست اجرا نشده ( اصلا بحث ساخت مطرح نشده ) و همچنین کل روند طی شده را قبول نداریم . تعاونی هیچ پاسخی نداد و هیچ جلسه ای برگزار نکرد و بدون توجه دارد ادامه میدهد و در حال ساخت پروژه می باشد. با توجه به قرارداد فیمابین تعاونی و بنده ، چه اقدام حقوقی مناسب می دانید ؟
نوع قرارداد شما با تعاونی باید بررسی شود
1400/6/24
هزینه آسانسور - باسلام بنده در یک ساختمان 4طبقه زندگی میکنم و مدتی است آسانسور خراب شده و نیاز است موتور جدید برای آن تهیه شود اما مالکین طبقه اول و دوم سهم خود را پرداخت نمیکنند ایا میتوانیم ازشون شکایت کنیم و اگر بخواهند هزینه بدهند سهم هر 4طبقه به یک اندازه است؟
مدیر ساختمان باید طبق قانون تملک آپارتمان اقدام نماید
1400/6/24
محکومیت بازپرداخت پول بعد از سه سال - با سلام
شخصی مدعی است حدود سه سال قبل ده میلیون پول به حساب بنده از بابت قرض الحسنه ریخته و پرینت بانکی این واریز را هم ارائه کرده، از طرفی در حالیکه بنده با او هیچگونه داد و ستدی نداشتم مدعی است شفاها مطالبه بازپرداخت این پول راهم کرده. در فرض مذکور سوال بنده این هست آیا به" صرف استناد به پرینت بانکی" می‌شود دیگری را به باز پرداخت پول و خسارت تاخیر محکوم کرد؟ نمی‌توان مدعی شد در مثل چنین موردی وی بدهکار بوده؟
طبق حقیقت امر همکاری نمایید
1400/6/24
ارث پدر بزرگ - سلام وقتتون بخیر
من پدرم سال 85 فوت کرد و پدر بزرگ من سال 89 یعنی پدر بزرگم بعد پدرم فوت کرده است
زمین پدر بزرگم هنوز تقسیم نشده و همون جور باقی مانده ایا برای تقسیم به من ارث میرسه ؟
(پدر بزرگم 3 پسر و 1 دختر داشت)
چون فوت پدر شما مقدم بر پدر بزرگ می باشد به شما حصه ای تعلق نمی گیرد

ارتباط با من


عباس ابری اوغانی

آدرس:

کوی نصر نبش هفدهم پلاک ٢٥٦ طبقه ٣ واحد ١٠

دادراه

کلیه حقوق این وب سایت محفوظ می باشد. تهیه شده در دادراه.