هانیه سادات حسینی لر

دارای سابقه پروانه وکالت از:

کانون وکلا

شماره پروانه:

9968

آخرین مدرک تحصیلی:

کارشناسی حقوق

شهر:

تهران

تخصص ها

دعاوی اموال منقول شامل خودرو، ماشین آلات، وسایل و لوازم، اشیاء گرانبها و جواهرات و …
دعاوی خانواده و هویت قانونی شامل دعاوی خانواده، دعاوی ارث و میراث، دعاوی ثبت احوال، سرپرست و قیم
دعاوی مالی، تجاری، قراردادها شامل چک، داوری، قراردادها، مناقصات، اختلافات مالی، سفته، برات، فاکتور، رسید عادی و …

مشاوره ها


1400/3/6
شروع به آدم ربایی - با سلام. بنده با یک دختر خانم در تلگرام آشنا شدم و سپس با ایشان قرار گذاشتم. ماشین آوردند بنده را سوار کردند ولی یک دقیقه نشد پدرشان با ماشین زدند جلوی ماشین ایشان و بنده را پیاده کردند و کتک زدند. بعد از این زنگ زدند به کلانتری و رفتیم اون جا شکایتی از بنده کردند مبنی بر شروع به آدم ربایی ولی همون جا هم نهایتا رضایت دادند. حال پرونده رضایت ظاهرا به دادسرا رفته است. الان تکلیف پرونده چه میشود. با کلانتری حرف زدم گفتند همون پرونده رضایت هست.
با سلام، در صورتی که شاکی کتبا رضایت بی قید و شرط خود را به دادسرا اعلام نماید، پرونده مختومه خواهد شد
1400/3/6
مسکن مهر - ضمن عرض سلام و خسته نباشید . میخواستم یه واحد مسکن مهر بخرم .
1...چه مدارکی باید از فروشنده بگیرم
2...برای انتقال مالکیت به کجا باید مراجعه کنیم؟
با سلام، به همراه فروشنده به محل مرکز اصلی مسکن مهر مراجعه کنید تا تمام مراحل انتقال به درستی انجام شود
1400/3/6
ندادن مدارک برای انحصار وراثت توسط وراث - با سلام. اگر برای انحصار وراثت همه وراث حاضر نشوند باید چه کار کنیم؟ مشکل ما برای انحصار وراثت سهام متوفی است که سهمی که به مادر متوفی میرسیده و اکنون فوت شده وراث او فرزندانش هستند که برای انحصار وراثت حاضر به ارائه مدارک شناسایی نمی شوند و ما در حال حاضر نمیتوانیم سهام متوفی را تقسیم کنیم باید از چه راهی اقدام کنیم؟
با سلام، اخذ گواهی حصر وراثت، و تقسیم ترکه، دو موضوع کاملا مجزا هستند. برای طرح دادخواست حصر وراثت، کافیست نام تمام وراث را به شعبه اعلام کنید، شعبه با اعلام از سازمان ثبت احوال، مشخصات دقیق تمام وراث را بدست آورده و گواهی حصر وراثت را صادر خواهد کرد. بعد با استفاده از این گواهی میتوانید در دادگاه تقسیم ترکه را مطرح کنید
1400/3/6
اضافه متراژ ملک پیش خرید شده - با عرض سلام و وقت بخیر خدمت وکلای گرامی و عزیز
بنده بهمن ماه سال 98 یک واحد آپارتمان پیش فروش خریدم.
اون زمان هنوز سازنده پروانه ساخت رو هم نگرفته بود. طبق قانون شهرداری برای ساخت (2 60) سازنده اعلام کرد که واحد من حدود 100 متر در می آید.
اسفند 99 تحویل آپارتمان بوده است. ایشون واحد رو تحویل نمیدهد. با توجه به این که آپارتمان هم آماده شده است و چون الان واحد 120 متر شده است و سازنده میگوید من باید 20 متر مازاد رو به فی روز پرداخت کنم.
در قرارداد قید شده که واحد آپارتمان بر اساس حدود 100 متر می‌باشد و اضافه و‌ کسر متراژ هیچ تاثیری روی قیمت (هر متر مربع ) قرارداد ندارد.
بنده به شورای حل اختلاف درخواست تامین دلیل دادم. کارشناس دادگستری اومد ملک رو نگاه کرد و به من میگوید حق با سازنده است و اضافه متراژ تا یک حدی درست هست. به فی اون زمانی که من خریدم نه 20 متر.
شماره سازنده رو از من گرفت به هوای این که ایشون باید بیاد درب واحد رو باز کند تا کارشناس داخل واحد رو هم ببیند.
کپی قرارداد من رو هم گرفت.
بعد گذشت یک هفته هنوز کارشناس به دادگاه نظرش رو اعلام نکرده است. با کارشناس هم که تماس میگیرم میگوید منتظر باشید اطلاع میدهم.
1. حالا سوال این جا هست که وظیفه کارشناس چی هست آیا ایشون میتونه بگوید حق با من یا سازنده هست؟
2. اگر طبق قرارداد من وارد آپارتمانم بشوم بدون اجازه سازنده با توجه به این که از تاریخ تحویل هم گذشته مشکلی برای من در آینده پیش می آید یا تصرف عدوانی محسوب میشود؟
3. سازنده هیچ کدوم از متریال داخل قرارداد رو هم کار نکرده و همه رو‌ جنس درجه 2 و 3 نصب کرده است. بابت این 50 میلیون خسارت نوشتیم. میتونم این هم از سازنده بگیرم؟
4. تمام پرداختی ها تا به امروز انجام شده است. حتی مبلغ تحویل رو هم من در زمان تحویل به حساب سازنده واریز کردم.

لطفا راهنمایی بفرمایید .
تمام سرمایه من در حال حاضر همین آپارتمان هست که اون هم تا خرخره در قرض هستم.
با سلام، تمام مفاد قرارداد باید توسط سازنده انجام شود در غیر اینصورت میتوانید با موضوع عدم ایفای تعهد، علیه او دعوی طرح کنید، اما بدون مجوز داخل ملک نشوید
1400/3/6
پیام ثبت مجدد - سلام . پس از صدور دوبار رای تبرئه شدن (که دومی قطعی بوده ) در دادگاه کیفری مجددا پیام آمده که پرونده شما به شماره ...... در شعبه 7 حقوقی ثبت شد . این یعنی چه؟
با سلام، به حساب کاربری خود در سیستم ثنا مراجعه کنید و از موضوع پرونده مطلع شوید

ارتباط با من


هانیه سادات حسینی لر

ایمیل:

Honey.hosseiny@gmail.com

شبکه های اجتماعی من:

دادراه

کلیه حقوق این وب سایت محفوظ می باشد. تهیه شده در دادراه.