علیرضا عبدالله پور

دارای سابقه پروانه وکالت از:

کانون وکلا

شماره پروانه:

2495010073

آخرین مدرک تحصیلی:

کارشناسی دانشگاه تهران

شهر:

تهران

درباره من

سال87فارغ التحصیل شدم.چند سال مشاور حقوقی شرکتهای خصوصی بودم.سال94ازطریق آزمون وکالت وارد حرفه وکالت شدم.در حال حاضر وکیل پایه یک دادگستری هستم.مشغول به کارم.

تخصص ها

جرایم علیه اموال و اسناد شامل کلاهبرداری، جعل، تقلب، تزویر، خیانت در امانت، تحصیل مال از طریق نامشروع، ربا، فروش و انتقال مال غیر، سرقت
دعاوی مالی، تجاری، قراردادها شامل چک، داوری، قراردادها، مناقصات، اختلافات مالی، سفته، برات، فاکتور، رسید عادی و …
دعاوی املاک شامل اختلاف در مالکیت، خرید و فروش اموال غیرمنقول، املاک، شهرداری، منابع طبیعی، جهاد کشاورزی، زمین شهری و اوقاف، ثبت اسناد و املاک، موجر و مستاجر، سرقفلی، حق کسب و پیشه، تخلیه

مشاوره ها


1400/4/3
انتقال سند قطعی خودرو - سلام، خسته نباشید. یک سال هست ماشین پراید مدل 95 خریدم و تعویض پلاک کردم. برگ سبز و کارت ماشین به نام زدم و لاشه سند ماشین برای صاحب اول او فرستادم که برای من قطعی بزند ولی الان او را پیدا نمیکنم و در دسترس نیست. الان هم میخواهم ماشین رو بفروشم و نمیتونم. میخواستم بدونم برای سند آن باید چی کار کرد؟ ممنون.
دادخواست الزام به سند بدید.البته مدارکتون رو حضوری ببرید پیش وکلای همکار تا راهنمایی کنند چون الزام به سند هم پیچیدگیهای خاصی دارد و اگر شرایطش رعایت نشود بی نتیجه می ماند.
1400/4/3
خرید و فروش موتور سیکلت - با سلام.
بنده یک مقدار پولی دارم که میخواهم با آن خرید و فروش موتور کنم ولی در مورد سند و خریداری آن اطلاعات زیادی ندارم.
میخواهم بدانم که اگر من یک موتور را به صورت قولنامه ای خریداری کنم و بخواهم هفته بعد یا چند روز بعد به کس دیگری بفروشم مشکلی دارد؟
یا این که باید قولنامه را در یک محضری ثبت کنم یا اینکه قولنامه ای که انتهای آن امضا داشته باشد کافی است؟
در کل برای خرید و فروش موتور اگر نخواهم سند به نام من زده بشود تا بتوانم اون رو به کس دیگری بفروشم، چی کار باید بکنم؟
بهترین راهکار همان انتقال سند رسمی است.اما اگر برای مدت کوتاهی می خواهید در تملک شما باشد تا مرحله صدور برگ سبز و تعویض پلاک پیش برید وکالت بلاعزل با حق توکیل به غیر و سلب اختیار انجام عمل انتقال رسمی و قطعی از موکل دریافت کنید.به زبان ساده به شما وکالت رسمی بدهد که خودتان به هرکس به هر قیمت با حق توکیل به غیر ولو کرارا و اینکه از خودش هم انجام اون کار را سلب کنه بدهند.بازهم تاکید میکنم وکالت عقدیه که با فوت و جنون هر یک از طرفین منحل میشه حتی اگه بلاعزل باشه برای همینه که تاکید داریم بهترین و بی دردسرترین راه همان انتقال رسمی و قطعی سند در دفترخانه است.
1400/4/3
شکایت در مقابل شکایت - عرض سلام و ادب دارم خدمتتون.
در تاریخ 1399/12/13 دقیقا 6نفر از 40 کیلومتر اونور تر آمدند محله ی ما که دستشون قمه داشتند با توهین و اهانت به اهل محله و با قمه به یکی از همسایه که در واقع اصل نیتشون بود به سرش زدند و متاسفانه باقمه به دست یکی از همسایها زدند که او هم میانجگری میکرد همه ماجرا در دوربین مدار بسته ضبط شده بعد از 32 روز یکی از طرفهای قمه کش رفته به آن 2نفری که زخمی شده بودند شکایت کرده و 7نفر دیگر که همسایه ی زخمیها هستند به اونها هم شکایت کرده گفته اینها همشون همون تاریخ ذکر شده ماشین ما را تخریب و به دین و اسلام و امامان توهین کرده اند. چون میخواهد نزاع دسته جمعی شود تا بدون اینکه ریالی بپردازد از ما رضایت بگیرد میخواستم بدونم که ما الان باید چکار کنیم و تنها 2نفرشون را میشناسیم یکی همونی هست که الان شکایت کرده یکی هم پسرشه بقیشو نمیشناسیم اونارو هم اینا آورده بودند پرونده در شورا میباشد اونم که بعد از ما شکایت کرده اونم شورا هست ولی تاریخ رسیدگیش 2ماه بعد از پرونده ما است ما دوربین دستمون هست همه چیز روشن است میخواستم بدونم آیا ایشان میتواند ما را گرفتار و یا کاری بکند و یا در مقابل این شکایت ما چه کاری میتوانیم بکنیم خیلی خیلی ممنون میشم راهنماییم بفرمایید. علی پشت و پناهتان
اگر فیلم واقعه رو دارید و نشانگر بیگناهی شماست علی الاصول نباید نگرانی داشته باشید همون فیلم و شواهد خودتون را در مقام دفاع ارایه بدهید.پرونده های کیفری جزییات باید بررسی شوند بدون رویت ادله اتهام و نوع اتهام نمی توان نسخه کلی پیچید.
1400/4/3
تبدیل وضعیت - سلام. اینجانب در پالایشگاه نفت هستم که سهامداران آن به ترتیب:
1_شرکت پالایش و پخش 13 درصد
1_بانک ... 30 درصد
3_شرکت ... و ... پارسیان 15 درصد
4_بانک ... 5 درصد
5_بانک ... 4 درصد
6_سهام ... 20 درصد می‌باشد
آیا با توجه با قانون ایثارگری که آمده من در این شرکت میتوانم رسمی بشم چون فرزند جانباز هستم؟ آیا این شرکت شامل ماده 2 قانون خدمات ایثارگری میشود؟
شرکت الان به بخش خصوصی واگذار شده یا کماکان تحت مدیریت دولته؟قوانین ارفاقی که برای ایثارگران و جانبازان تصویب میکنند در بخش خصوصی قابل اجرا نیست این قبیل امتیازها در بخش دولتی و سازمانها و ارگانها و شرکتهایی که از بودجه عمومی سهم میبرند و تحت مدیریت دولت هستند قابل اجراست.الان بانکهای فعال همگی دولتی نیستند برخی به بخش خصوصی واگذار شدند.
1400/3/25
کوچه عمومی - با سلام. باغ پدرم در کوچه عمومی 8 متری واقع می باشد که تیر برق رد شده و دهیاری و بخشداری نامه داده اند که کوچه عمومی است.
این کوچه قبلا باغ شخصی بوده که به خاطر تفکیک وراث آن را تبدیل به کوچه کرده اند تا زمینشان فروش رود.
زمین پدر سمت چپ کوچه و زمین های فروخته شده سمت راست کوچه است.
همسایگان که تعدادی از وراث هستند مانع‌ گرفتن راه به باغ پدرم می شوند مبنی بر این که زمین مال ما بوده است.
شکایت کیفری هم کردیم در جلسه اول هستیم که قاضی گفته شاهد بیاورید که کوچه عمومی است هر چه نامه دهیاری و بخشداری و طرح هادی را نشان میدهیم قبول نمیکرد.
ما باید چی کار کنیم؟
شما خودتان اذعان می کنید اینجا ملک شخصی ایشان بوده است تا اینجا چون اقرار شما به نفع طرف مقابل هست پذیرفته می شود اما بخش دوم اظهار شما که فرمودید این ملک سابق را تبدیل به کوچه و معبر عام نموده اند ادعایی مغایر با اقرار قبلی شماست که برای اثبات آن نیاز به دلیل دارید و حق با محکمه است.چون این امکان وجود دارد که اداره برق در اراضی با کاربری زراعی و باغی تیر برق نصب کند از طرفی طرح هادی هم نمی تواند در برابر سند مثبت مالکیت تاب آورد.مورث همسایه ممکنه اذن در عبور داده باشد و ورثه وی از این اذن بعد از فوتش رجوع کنند.به زبان ساده شما وقتی در دادگاه اقرار می کنید این مکان سابقا ملک شخصی ایشان بوده است خودتان یک دلیل محکم به نفع طرف دعوی ارایه می کنید حالا طرف مقابل حتی اگر دلیلی هم برای اثبات ملکیت نداشت با اقرار شما این دلیل را دارد اینک باید با دلیل محکمه پسند دیگری مثل شهادت ثابت کنید که این ملک دیگه از ملکیت خارج شده است و الان کوچه است.چرا دادگاه موارد اعلامی شما را نمی پذیرد چون اون موارد اماره هستند در حالیکه طرف دعوی با دلیل ثابت کرده اونجا ملک اوست دلیل را نمیشه با اماره ساقط کرد چون دلیل سبب میشود ما یقین پیدا کنیم اما اماره سبب ظن میشود و طبیعی است که شک هر چقدر هم قوی باشد نمی تواند یقین را از بین ببرد.اینکه اونجا قبلاً ملک بوده و برای مدتی کوچه شده است باید با دلیل ثابت شود که مالک اونجا را برای همیشه کوچه کرده است که در این حالت ادعای شما ثابت میشود اما اگر نتوانید قصد ایشان را ثابت کنید ورثه به راحتی می توانند مدعی شوند صرفا اجازه و اذن در عبور داده شده و ما ملک خودمان را به معبر عام یا خاص نمی دهیم چون اراده ورثه جانشین اراده مورث شده است و مدرک محکمی که مخالف ادعای آنها باشد در دست نیست.مشکل اینجاست که شما دارید به کوچه بودن استناد می کنید و کوچه بودن اینجا را نشان می دهید در حالیکه باید کوچه ماندن محل را ثابت کنید وقتی با دلیل ثابت شد ملک شخصیه این ملکیت سابق یقینی شده و استفاده کنونی به عنوان کوچه نمیتونه ملکیت سابق را ساقط کنه و فراموش نکنیم که در صورت شک هم اصل بر مالکیت خصوصی است و خارج شدن از مالکیت شخصی نیازمند دلیل خواهد بود.شهود شما هم باید شهادت بدند که مورث اونها اینجا رو برای همیشه از ملکیت خودش خارج نمود و به معبر اختصاص داد حتی صرف شهادت دادن به اینکه مورث اجازه داد اینجا کوچه باشه هم کمکی به شما نخواهد کرد چون اذن در انتفاع قابل رجوع است و ورثه وی میتونن رجوع کنند چه الان چه در آینده حق دارند اینکار را انجام بدهند و بگویند تا امروز اجازه دادیم رد بشید از الان اجازه نمی‌دهیم ملک ماست حق ارتفاق به کسی ندادیم.حرف اونا اصله و الویت هم داره چون اینجا هم بین اینکه حق را برای همیشه واگذار کرده یا فقط اجازه استفاده داده اگه تردید کنیم اصل اینه که اجازه انتفاع و عبور داده و مدعی کسی هست که میگوید برای همیشه حق عبور داده و حق ارتفاق داده است.

ارتباط با من


علیرضا عبدالله پور

ایمیل:

abdollahpour2016@gmail.com

آدرس:

تهران

دادراه

کلیه حقوق این وب سایت محفوظ می باشد. تهیه شده در دادراه.