علي ربيعي

دارای سابقه پروانه وکالت از:

قوه قضاییه

شماره پروانه:

45288

شهر:

رشت

تخصص ها

دعاوی خانواده و هویت قانونی شامل دعاوی خانواده، دعاوی ارث و میراث، دعاوی ثبت احوال، سرپرست و قیم
جرایم علیه اموال و اسناد شامل کلاهبرداری، جعل، تقلب، تزویر، خیانت در امانت، تحصیل مال از طریق نامشروع، ربا، فروش و انتقال مال غیر، سرقت
دعاوی مالی، تجاری، قراردادها شامل چک، داوری، قراردادها، مناقصات، اختلافات مالی، سفته، برات، فاکتور، رسید عادی و …

مشاوره ها


1399/10/30
میزان مستمری زوجه دوم - وقت بخیر. در صورت وجود دو زن عقدی پس از فوت زوج میزان حقوق مستمری درصورت شاغل بودن یک زوجه و شاغل نبودن همسر دیگر میان هر دو نصف خواهد شد؟ در این صورت پس از فوت یکی از زوجه ها میزان مستمری دیگری دوبرابر می شود؟
بله، خیر
1399/10/24
رضایت نامه محضری برای تصادف - سلام و درود. سه ماه پیش همسرم با خودرو شخصی با خودرو دیگری تصادف میکند. بنا به تشخیص کارشناس طرف مقابل مقصر شناخته شد. بیمه شخص ثالث وی جوابگوی خسارت ما نبود. ابتدا ما تامین دلیل کرده میزان خسارت را تعیین شد. این مبلغ در سه بخش اعلام شد اصل خسارت 38 میلیون تومان. خسارت افت ماشین 15 میلیون تومان و خسارت خواب ان مبلغ 1/8میلیون تومان. مبلغ 5 میلیون بیمه شخص ثالث وی را دریافت کرده و برای الباقی خسارت از بیمه بدنه خودرو خود استفاده و پس از طی مراحل وجه ان مبلغ 15 میلیون تومان دریافت شد که باز هم بعد از دریافت ان نتوانست جوابگوی خسارت وارد شده که توسط کارشناس مشخص شده بود بشود. برای اخذ الباقی ان با مقصر تماس و مقرر شد در قبال رضایت نامه محضری مبلغ 10 میلیون تومان را دریافت کنیم. سوال: اگر رضایت دادیم آیا بیمه بدنه که از حالا بعنوان وکیل ماست و شاکی این پرونده میشود و خسارت وارده را از مقصر طلب میکند از ما شاکی شود که چرا رضایت دادید
سوال بعدی : ایا در متن رضایت نامه میتوانیم عنوان کنیم بابت رضایت از بابت خسارت افت خودرو در قبال دریافت وجه ؟
اختیارات وکیل تابع اراده شماست. بله هر قیدی که خلاف قانون وشروع نباشد می توان اضافه کرد.
1399/10/24
حفر چاه فاضلاب - سلام. ساکن ساختمانی قولنامه ای با 13 واحد و 7 طبقه با دو مغازه هستم. یکی از چاه های ساختمان که مربوط به حمام و آشپزخانه هاست ، در زیر یکی از مغازه ها واقع شده که پر شده که با مشارکت ساکنین اقدام به تخلیه چاه کردیم. طبق نظر مغنی چون کول چاه ریزش کرده امکان تعمیر ندارد و باید چاه جدید حفر شود بهترین نقطه زیر مغازه دیگر است لکن صاحب آن مغازه که خود در ساختمان یک واحد دیگر هم دارد راضی نمیشود. این درحالیست که نقطه دیگری جز حفر چاه فاضلاب در کوچه نمیماند. حال آیا شهرداری مجوزی برای این کار میدهد یا آن صاحب مغازه میتواند مانع شود یا خیر ؟
ضمنا صاحب مغازه تهدید کرده که لوله ها را کور میکند که دیگر برایش مشکلی پیش نیاید. لطفا راهنمایی بفرمایید ! سپاسگذارم
اگر نقطه دیگری نباشد می توان او را الزام کرد.از طریق دادگاه حقوقی
1399/8/21
جانبازی - باسلام. جانبازی بنده پنج سال پیش توسط 134 سپاه تایید و برای احراز به بنیاد شهید معرفی شد و پس از 5 سال کشمکش بین بنیاد و سپاه در حال احراز و تعیین درصد می باشد. آیا پس از تایید بنیاد برای این 5 سال معوقه و یا حق و حقوقی تعلق می گرد؟
خیر
1399/8/21
سهام عدالت - سلام وقت بخیر پدر بنده سال گذشته فوت کردند. ما وراثت را انجام دادیم آیا میتونیم در حال حاضر سهام رو بفروشیم؟
با توافق همه وراث یا با تقدیم داد خواست می توانید سهام را بفروشید.

ارتباط با من


علي ربيعي

آدرس:

رشت گلسار

دادراه

کلیه حقوق این وب سایت محفوظ می باشد. تهیه شده در دادراه.