ضیافت فرخشاهی

دارای سابقه پروانه وکالت از:

قوه قضاییه

شماره پروانه:

2079

آخرین مدرک تحصیلی:

کارشناسی ارشد حقوق جزا وجرم شناسي

شهر:

نهاوند

درباره من

از سال 84در زمينه وكالت كار كردم بيشترين تخصص اينجانب در زمينه دعاوي خانوادگي ,حقوقی،کیفری وثبتی بوده ودارای پروانه پایه یک می باشم عضو هیت مدیره مرکز مشاوران استان همدان وکارشناس ارشد حقوق جزا وجرم شناسی هستم

تخصص ها

دعاوی خانواده و هویت قانونی شامل دعاوی خانواده، دعاوی ارث و میراث، دعاوی ثبت احوال، سرپرست و قیم
جرایم علیه اموال و اسناد شامل کلاهبرداری، جعل، تقلب، تزویر، خیانت در امانت، تحصیل مال از طریق نامشروع، ربا، فروش و انتقال مال غیر، سرقت
دعاوی اموال منقول شامل خودرو، ماشین آلات، وسایل و لوازم، اشیاء گرانبها و جواهرات و …

مشاوره ها


1399/9/1
بیمه بیکاری - سلام من دو سال سابقه بیمه در یک کارگاه دارم یکبار برای من در تاریخ 5/1 و یکبار هم در تاریخ 7/1 ترک کار رد شده یعنی یک ماه که برج 6 بود رو برام بیمه رد نکردن الان تامین اجتماعی میگه بدلیل اینکه ترک کار قبل از بیکاری اتفاق افتاده که من متوجه منظورشون نمیشم به شما بیمه بیکاری تعلق نمیگیره ؛ الان آیا درست میگن ؟ جایی برای شکایت هست از تامین اجتماعی ؟
هر کارگری که سابقه پرداخت بیمه تامین اجتماعی ماهانه را بر اساس لیست کارفرما (بیمه اجباری) داشته باشد، میتواند براساس میزان سابقه و مبلغ پرداختی، از مزایای بیمه بیکاری استفاده کند. بیمه بیکاری تامین اجتماعی به افرادی تعلق می گیرد که بدون میل و اراده خود و به دلیل تغییر در ساختار کارگاه اقتصادی مربوط، بیکار شده باشند. بنابراین کارگری که به میل خود کار را ترک کند، از این مزایا بهره مند نمی شود.

بیمه بیکاری یک حق برای کارگران در قالب قانون کار بوده و مجردان به مدت 36 ماه و متاهلان به مدت 50 ماه می توانند بیمه بیکاری دریافت کنند. هر میزان سابقه پرداخت حق بیمه شما به تامین اجتماعی بیشتر باشد، مبلغ دریافتی بیمه بیکاری تامین اجتماعی و دریافت سقف ماهانه، افزایش خواهد یافت. در اصل، غیر ارادی بودن بیکاری ملاک اصلی برخورداری از حمایت های بیمه بیکاری است و کسی خودش کارش را ترک کند، شرایط دریافت بیمه بیکاری تامین اجتماعی را نخواهد داشت. تشخیص ارادی و غیر ارادی بودی بیکاری بیمه شدگان بر عهده کمیته ای متشکل از نمایندگان اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی و سازمان تامین اجتماعی است و شعب تامین اجتماعی بر اساس معرفی ادارات تعاون، کار و رفاه اجتماعی، در خصوص برقراری مقرری بیمه بیکاری برای بیمه شدگان تامین اجتماعی اقدام می کنند.
1398/4/10
جعل قولنامه - باسلام آیا کارشناس خط میتواند تشخیص دهد که قولنامه که به صورت تایپی نوشته شده است ولی امضا با خودکار است به تازگی نگارش شده یا چند سال قبل؟ آیا حدود زمان نگارش قابل تشخیص است که مثلا مربوط به سه سال پیش میباشد یا یک ماه پیش!؟؟
با سلام چنانچه ارجاع به کارشناس شود بله
1397/8/15
خسارت افت قیمت خودرو - باسلام
من چند روز گذشته با یک دستگاه پراید مدل 82 تصادف کردم که دو درب سمت راست آن باید تعویض شود و بیمه هزینه تعویض درب رو داده این بنده خدا گفته که واسه هزینه ضرر و زیان رو میرم به دادگاه شکایت میکنم آیا با اینکه 15 سال از مدل ماشین میگذره بازم میتونه خسارت بگیره؟ و اگر میتونه مبلغش خیلی زیاد هست یا جزیی هست؟
خسارت افت قیمت خودرو طبق نظر کارشناس قابل مطالبه است
1397/8/15
اعسار - با سلام
برای پدرم قاضی برای چك برگشتی حكم ٣سال حبس و٧٠ميليون رد مال زده است
میخواستم بدونم ايا ما می تونيم تقاضای اعسار بديم ؟؟ باتوجه به اينكه پدر ورشكسته است و عواملی ندارد!؟ و اگر قسط بندی را قبول كنند ٣سال حبسش حل می شود؟؟ يا بايد بعد از سه سال اقدام به اقساط كند؟؟
ممنون از راهنماييتون
ادعای اعسار ارتباطی به حبس ندارد فقط محکوم به تقسیط میشود وحبس در صورتی تقلیل میابد یا تبدیل میشود که رضایت شاکی اخذ گردد
1397/8/15
فاکتور فروش و ارث - سلام. مادرم چند سال پیش تلویزیون 60 اینج و مبلمان و سرویس فیروزه و انگشتر و گردنبند طلا خریداری نموده بود و در زندگی خودش استفاده میکرد، ولی هر کدام را به نام یکی از دو برادرم که آنزمان همراهش بود فاکتور خرید میگرفت، مثلا شیش میلیون تلویزیون خرید و فاکتور را فروشنده به اسم برادرم صادر کرد ولیtv برای مادرم بود و در خانه ای که تنها زندگی میکرد مورد استفاده قرار داد و برادرم فاکتور را دارد و طلاها و فیروزه ها هم همینطور و به اسم برادر دیگرم است ولی هیچ یک از کالا دست آنها نبوده و در اختیار مادرم بوده و الان پس از فوت مادرم، برادرانم میتوانند آنها را برای خود بدانند و با فاکتور ادعای مالکیت کنند.
حدود اموال مبلغ بیست سی میلیون تومان است و برادرانم ادعای زرنگی میکنند و مادرم را چند سال تنها رها کرده بودند و مادرم راضی نبود به آنها برسد.
بله با توجه به فاکتورها اموال متعلق به برادرتان هست وایشان میتواند بگوید جهت استفاده در اختیار مادرتان قرار داده اما اگر مادرتان شاهد داشته باشد که خودش بهای اجناس را پرداخت کرده وفقط فروشنده فاکتور به نام برادرتان نوشته نمی تواند ادعای مالکیت کند

ارتباط با من


ضیافت فرخشاهی

ایمیل:

z.farokhshahie@yahoo.com

آدرس:

نهاوند خيابان ابوذر نبش کوچه بانک ملت مجتمع ونوس طبقه سوم

دادراه

کلیه حقوق این وب سایت محفوظ می باشد. تهیه شده در دادراه.