یوسف حزبا

دارای سابقه پروانه وکالت از:

کانون وکلا

شماره پروانه:

1048

آخرین مدرک تحصیلی:

کارشناسی ارشد جزا و جرمشناسی

شهر:

اهواز

درباره من

پذیرفته قضائی کاخ دادگستری تهران در سال 81 و اخذ پروانه پایه یک وکالت دادگستری در سال 86

تخصص ها

دعاوی خانواده و هویت قانونی شامل دعاوی خانواده، دعاوی ارث و میراث، دعاوی ثبت احوال، سرپرست و قیم
آسیب به جان و مال شامل تصادفات، نزاع، ضرب و جرح و قتل، جرایم پزشکی، تخریب، تلف کردن اموال و حیوانات، ورود به حریم خصوصی
دعاوی املاک شامل اختلاف در مالکیت، خرید و فروش اموال غیرمنقول، املاک، شهرداری، منابع طبیعی، جهاد کشاورزی، زمین شهری و اوقاف، ثبت اسناد و املاک، موجر و مستاجر، سرقفلی، حق کسب و پیشه، تخلیه

مشاوره ها


1400/6/26
دیه راننده مقصر - سلام خدمت و کالای سرزمینم. سوالی که از شما داشتم این بود که بنده امسال یک تصادفی داشتم و راننده مقصر هم خودم بوده ام. در بیمه نامه بنده که بیمه نامه پارسال بود تعهد راننده رو زده 330 میلیون تومان. و بعد از تصادف پزشک قانونی برای بنده 8 درصد دیه کامل نوشته. حالا از وکیل بیمه که باهاشون ارتباط دارم پرسیدم و گفته دیه شما رو از 330 میلیون تومان حساب می‌کنند یعنی هر درصد 3 میلیون و سیصد هزار تومن. و اینکه دیه امسال 480 میلیون تومان است. حال بنظر شما چگونه من کاری کنم که دیه ام را به نرخ روز بدهند. یا اینکه در قانون بیمه چیزی به نام اینکه بیمه را از 480 میلیون تومان حساب کنند نوشته شده یا نه. ممنون میشم راهنماییم کنید با تشکر.
با سلام دیه شما 8 درصد از 480 هست بزرگوار و بیمه قاعدتا باید تا سقف قرارداد پرداخت کنه برای توضیحات دقیقتر میتونید از مشاوره تلفنی سایت اقدام نمائید.
1400/6/24
مطالبه نفقه - باسلام تحیات
بنده طلبه هستم. و به دلیل خیانت متعدد همسرم دچار اختلاف شدیم و خانم دوبار بخاطر نفقه از بنده در دادسرای روحانیت شکایت کردند که حکم به نفع بنده صادر شد و منع تعقیب و بطلان دعوی خوردم به دلیل نشوز خانم و......
حال بعد از مدتی دوباره در شورای حل اختلاف پرونده ای مبنی بر همین عنوان تشکیل داده و بدون اینکه جلسه ای تشکیل شود حکم نفقه صادر شده.
سوال اینجاست که آیا چنین امری ممکن هست؟ که در مورد یک عنوان که قبلا دادسرای روحانیت حکم بر بطلان دعوی داد مجدد شکایت کرد؟ و اگر ممکن هست برای ابطال حکم صادره باید چه عملی انجام داد؟
با سلام نفقه هم با شکایت کیفری در دادسرا بعنوان ترک انفاق طرح بشه و هم با تقدیم دادخواست حقوقی به شورا....با اثبات نشوز که پس از طرح دعوی الزام به تمکین صورت میگیره.
1400/6/24
نزاع - سلام
1شکستگی استخوان بینی2تورم مختصربه همراه کبودی زیرچشم راست
3خراشیدگی حارصه پل بینی
دیه چقدر میشه
محاسبه دیه طبق نظریه پزشکی قانونی هست و مستلزم ملاحظه آن نظریه هست.
1400/6/24
یادگیری - با سلام خدمت وکلا عزیز اینجانب در مورد اعمال مدرک تحصیلی لیسانس شکایت کردم رای شعبه بدوی و تجدید نظر به نفع بنده بود ولی سازمان مورد نظر اجرا نکرده است دوباره شکایت کردم بازم شعبه بدوی رای به نفع بنده داده ولی سازمان دولتی اعتراض زده در دیوان عدالت اداری و پرونده به شعبه تجدید نظر رفته حالا شعبه تجدید نظر نوشته کسر پرونده از آمار و مینویسه مختومه شده دلیل چیه یعنی چه این موضوع
دلایل مختلفی میتونه باشه که یکیش نقص در تحقیقات مرحله بدوی هست.
1400/6/24
تصادف منجر به جرح - باسلام بنده و دخترم عابر بودیم و ماشین بهمون زد من سمت راست پیشانیم شکست ضربه مغزی شدم و عمل جراحی انجام شد برای من یک پنجم دیه کامل زدن ایا این دیه درست است یا میتوانم اعتراض کنم و اینکه الان نه طول درمان میدن نه هزینه هایی که کردیم و من دوباره باید جراحی کنم ایا این هزینه ها و طول درمان را میتوانم از راننده شکایت کنم بگیرم به جایی میرسم یا خیر؟
با سلام پاسخ دقیق مستلزم ملاحظه مدارک است از جمله نظریه پزشکی قانونی.

ارتباط با من


یوسف حزبا

ایمیل:

oxin32@gmail.com

آدرس:

اهواز خیابان طالقانی شرقی بین ادهم و گندمی ساختمان 321 طبقه دوم دفتر وکالت یوسف حزبا

دادراه

کلیه حقوق این وب سایت محفوظ می باشد. تهیه شده در دادراه.