محسن شعبانی

دارای سابقه پروانه وکالت از:

کانون وکلا - کارآموز

مشاوره ها


1399/9/1
شکایت بابت حقوق و اضافه کاری و نداشتن قرارداد - با سلام
من یک سال در یک شرکت کار میکردم حقوق و اضافه کاری و عیدی رو کم حساب میکرد و 6 ماه بیمه رد نکرد، سه هفته مونده به اتمام قرارداد یکساله من کتبا اعلام کردم که سر قراردادم از شرکت میرم، از فرداش بهم گفت دیگه نیا و هفته بعدش هم بهم چک داد و ازم امضا گرفت که تسویه انجام شده (بدون مستندات پرداختی) چک هم وصول نشد، من فقط نسخه کپی از قراردادم رو دارم میتونم شکایت کنم؟
سلام
امکان ثبت شکایت در اداره کار وجود دارد و رای به نفع شما صادر خواهد شد.
در دعاوی کارگر و کارفرمایی،رویه اداره کار در مورد قرارداد کار و حقوق و امتیازات کارگر به نفع کارگر در جریان است.
1399/9/1
پرداخت قسط بانک مسکن - با سلام یک دستگاه آپارتمان مسکن مهر داشتم که به صورت وکالتی فروختم و تا به حال چند مرحله فروخته شده است مشکل اینجاست که آپارتمان مذکور دارای وام به نام بنده بوده و ضامن نیز خودم بودم اگر قسط وامها توسط آخرین خریدار پرداخت نگردد چه کاری میتوانم انجام دهم؟
سلام
هنگام‌ انعقاد اولین قرارداد وکالت آیا در مورد وام مسکن تعیین تکلیف کرده اید؟
اگر کل ارزش مورد معامله را دریافت کرده باشید ؛ خودتان مکلف به پرداخت خواهید بود
1399/9/1
تقاضای تغییر موعد رسیدگی - سلام. من نسبت به امری در دیوان شکایتی مطرح کردم. رای بدوی به نفع من بود. اما طرف مقابل برای این که رای بیهوده کنه، اعتراض خودش را انداخت به آخرین روز مهلت اعتراض. دیوان هم موعد رسیدگی را دی ماه تعیین کرده. اما موضوع پرونده طوری هست که اگر ظرف 15 روز آتی رای صادر نشه، موضوع سالبه به انتفا میشه. من تقاضای تغییر موعد دادم اما فایده ای نداشت. چکار کنم؟
سلام
شما میتوانید از نهاد دستور موقت استفاده کنید
1399/8/29
درخواست تعویق جلسه رسیدگی دادگاه - سلام. بنده دو هفته دیگر در شهر تهران باید بابت مطالبه اجرت المثل زنم در دادگاه بدوی و جلسه اول حضور پیدا کنم. ساکن اصفهان هستم و به علت اپیدمی کرونا هم قرنطینه ام و هم محدودیت سفر از شهری به شهری دیگه هست. چه راه قانونی جهت درخواست تعویق جلسه رسیدگی میتونم انجام بدم؟
ممنون از عزیزان حقوقدان.
با سلام
می توانید از طریق دفتر خدمات قضایی محل سکونت خود،با ارسال لایحه به دادگاه، درخواست تاخیر جلسه رسیدگی را به دلیل محدودیت های موجود مطرح کنید.

ارتباط با من


محسن شعبانی

دادراه

کلیه حقوق این وب سایت محفوظ می باشد. تهیه شده در دادراه.