نیما چراغی

دارای سابقه پروانه وکالت از:

کانون وکلا

شماره پروانه:

23739

آخرین مدرک تحصیلی:

کارشناسی ارشد حقوق خصوصی

شهر:

تهران

تخصص ها

جرایم علیه اموال و اسناد شامل کلاهبرداری، جعل، تقلب، تزویر، خیانت در امانت، تحصیل مال از طریق نامشروع، ربا، فروش و انتقال مال غیر، سرقت
دعاوی مالی، تجاری، قراردادها شامل چک، داوری، قراردادها، مناقصات، اختلافات مالی، سفته، برات، فاکتور، رسید عادی و …
دعاوی املاک شامل اختلاف در مالکیت، خرید و فروش اموال غیرمنقول، املاک، شهرداری، منابع طبیعی، جهاد کشاورزی، زمین شهری و اوقاف، ثبت اسناد و املاک، موجر و مستاجر، سرقفلی، حق کسب و پیشه، تخلیه

مشاوره ها


1400/2/26
اخراج ناشی از صدمات وارده شده همان کار - من 15سال هست که در یک شرکت کار میکنم الان هم از شنوایی بهم آسیب رسیده هم از دیسک گردن
با توجه به اینکه شرکت قصد اخراج کردن من را دارد
پرونده طب کار هم هست که مدارک آسیب ها در آن موجود میباشد
چه راهی دارم واسه گرفتن حق و حقوقم ؟
با سلام و احترام
حقوق شما حتی در صورت عدم اخراج توسط شرکت از اداره کار و به طرفیت شرکت تحت عناوینی از قبیل از کار افتادگی جزیی و ... قابل مطالبه است.
و در صورت اثبات از کار افتادگی جزیی میتوانید از مزایای آن نیز بهرمند شوید.
1400/2/26
تعویض پلاک و احراز محل سکونت - با سلام، من هفت سال پیش ماشینمو فروختم و فک پلاک شدم الان ماشین خریدم می خوام که همون پلاک قبلی خودمو داشته باشم، پرس و جو کردم قبل از عید گفتن که پلاکم موجوده اما سوال الان من اینکه من الان قولنامه رسمی برای احراز سکونت ندارم،آیا نیازی به احراز سکونت هست؟
با سلام و احترام
بله پلیس راهور فقط با احراز سکونت شما در شهر مورد تقاضا پلاک موجود شما را دوباره بر روی خودروی شما نصب خواهد کرد.
1400/2/26
فروش سرقفلی مغازه ارثی - با سلام.
پدربزرگ بنده سال 54 مغازه ای رو در محضر با شروط اجاره به مدت یک ساله و حق واگذاری به غیر اجاره نمودند و دست خطی از مالک که فوت شده موجود هست که ملک مغازه در ازای مبلغی به پدر بزرگم واگذار گردیده و تشریفات قانونی بعداً انجام خواهد شد. الان که فوت شدند شهرداری زمین رو از وراث مالک خریداری کرده است و یکی از ورثه از سال 83 بعد از فوت پدربزرگم در مغازه مشغول هست و ماهیانه اجاره به بقیه وراث و شهرداری میدهد. الان این مغازه سرقفلی حساب میشود چون در تمامی مالیات بر ارث ها و خود شهرداری در نامه ها سرقفلی را ذکر کرده است و برای فروش بدون موافقت ورثه چه اقدامی انجام باید داد؟ آیا یکی از ورثه که از سال 83 در مغازه هست، میتونه حق کسب و پیشه بخواهد؟
با سلام و احترام و با توجه به سوال ارسالی مطالب زیر میتواند مفید واقع گردد:
1-با توجه به دستخطی که در ابتدای سوال به آن اشاره کرده اید میتوانید به طرفیت وراث مالک و شهرداری داخواست داده و به عنوان معترض ثالث اصلی الزام به ایفای تعهدات مالک متوفی و ابطال سند مالکیت شهرداری را بخواهید.
2-خلع ید مال مشاعی به طرفیت متصرف و دادخواست انتقال و فروش حق کسب و پیشه مشاعی را با جلب نظر کارشناس طی یک دادخواست از دادگاه محل وقوع مال بخواهید.
3-متصرف میتواند تحت عناوینی از قبیل حق الزحمه دوران تصدی یا حفظ حق کسب و پیشه و یا...از بقیه وراث مطالباتی داشته باشد ولی نه تحت عنوان حق کسب و پیشه.
1400/2/26
توقیفی خودرو - با سلام بنده ماشینم به خاطر یک تصادفی که اتفاق افتاده و ماشین من نبوده ولی میگن پلاک من دیده شده که یه پاسدارو زده و فرار کرده ولی اصلا من نبودم بخاطر همین توقیفی رو ماشینم هست و بردن پارکینگ بعد ضامن کارمند هم بردم برام فیش گذاشته خواستم بدونم میتونم توقیفی ماشینو بردارم یا نه رفع توقیف میشه یا نه ؟
با سلام و احترام
شما میتوانید با سپردن وثیقه مناسب تا روز دادگاه، از دادگاه و یا دادسرایی که به موضوه رسیدگی میکند تقاضای رفع توقیف خودروی خود را بخواهید.
1400/2/26
همسایه ی کناری - سلام و خسته نباشید ما یک زمین داریم که تقریبا از ابتدای کوچه زمین هشتم هست بقیه همه خونه شده ولی کسی که قبل از زمین ماست راه نزاشته و دیوارش را جلو آورده و می گوید من راه نمی گذارم درصورتیکه در نقشه ی دهیاری راه است و نمی توانیم خانه درست کنیم چون محل رفت و آمدی برای ما نمی ماند چون زمین روبروی خانه ی این مرد میگوید چون راه نگذاشته من هم راه نمی گذارم و اگر زمین روبرویش درست کند کوچه بن بست میشود خواهشمندم راهکاری ارائه بدین ممنون
با سلام و احترام
شما میتوانید حسب مورد دعوای کیفری یا حقوقی مزاحمت و یا ممانعت از حق طرح نمایید.

ارتباط با من


نیما چراغی

آدرس:

تهران-بزرگراه اشرفی اصفهانی-نبش بلوار کمالی -ساختمان ارمغان واحد 8

شبکه های اجتماعی من:

دادراه

کلیه حقوق این وب سایت محفوظ می باشد. تهیه شده در دادراه.