رضا زرين صدف

دارای سابقه پروانه وکالت از:

قوه قضاییه

شماره پروانه:

6225

آخرین مدرک تحصیلی:

کارشناسی حقوق

شهر:

کرج

درباره من

در سال 1381 ضمن اخذ پروانه وکالت دادگستری ، موسسه حقوقی به نام (طریق حق) را ثبت نموده و به ارائه خدمات وکالتی در موضوعات مختلف اعم از حقوقی و کیفری در محاکم عمومی و شوراهای حل اختلاف و اجرای ثبت اسناد و املاک و همچنین بیش از 200 پرونده اسناد تعهد آور و قراردادهای مالی و اسناد رسمی رهنی و ارائه مشاوره حقوقی به شرکتها در قالب قراردادهای همکاری پرداخته ام.
مشاور حقوقی شرکت های با گرید راه و عمران.
مشاور حقوقی شرکت دانش بنیان TDA
مدیریت حقوقی هواپیمائی سهند ایر.
کارشناس حقوقی رادیو البرز.
تدریس دروس حقوق در دوره های دانشپذیران پیام نور.
لزوم به روز آوری علمی و تکنیکی همکاران وکیل و حقوقدان موجب گردید تا بخشی از فعالیتها در سالهای اخیر بر تهیه و تنظیم طرح آموزشی فرهنگی وکلا در سه فاز جامع ، متمرکز گردد.
 نشستهای علمی وکلا و حقوقدانان استان البرز .
 تحلیل و بررسی قانون مجازات اسلامی جدید.
 سه دوره کارگاه اعتبار اسنادی ((LC .
 مدیریت مالی و سرمایه گذاری.
 تحلیل و بررسی قانون آئین دادرسی کیفری جدید(30 ساعت) .
سپس با گزراندن سه دوره آموزش چهار دوره ی تخصصی داوری در مرکز داوری اتاق ایران موفق به دریافت 4 گواهی نامه دوره ها گردیده و اکنون نیز در حال فراگیری در خصوص داوری بین المللی و ادامه تحصیلات دانشگاهی در زمینه حقوق کیفری می باشم.

تخصص ها

جرایم علیه اموال و اسناد شامل کلاهبرداری، جعل، تقلب، تزویر، خیانت در امانت، تحصیل مال از طریق نامشروع، ربا، فروش و انتقال مال غیر، سرقت
دعاوی مالی، تجاری، قراردادها شامل چک، داوری، قراردادها، مناقصات، اختلافات مالی، سفته، برات، فاکتور، رسید عادی و …
دعاوی املاک شامل اختلاف در مالکیت، خرید و فروش اموال غیرمنقول، املاک، شهرداری، منابع طبیعی، جهاد کشاورزی، زمین شهری و اوقاف، ثبت اسناد و املاک، موجر و مستاجر، سرقفلی، حق کسب و پیشه، تخلیه

مشاوره ها


1399/9/2
سابقه زندان در استخدام ارتش و نیرو های مسلح - سلام وقتتون بخیر
سال 96 بخاطر حمل یک لیتر مشروب الکلی دست ساز به زندان رفتم.
(قاضی قرار وثیقه صادر کرد به دلیل آماده نبودن وثیقه یک روز در زندان بودم.
و روز بعد با وثیقه آزاد شدم)
بعد از یه ماه رفتم دادگاه و حکمم هم 6 ماه حبس و مبلغی پول که بخاطر اینکه دفعه اولی بود که مرتکب جرم میشدم تعلیق خورد بهم.
خواستم بدونم امیدی داشته باشم که بتونم استخدام نیرو مسلح بشم؟؟؟
راهی برای پاک کردن یا بی اثر کردن سوپیشینه هست؟
با درود : موردی که مطرح کردید مشمول سابقه موثر کیفری نیست . هرچند که پرونده شما در اداره سجل کیفری موجود باشد در هنگام دریافت گواهی عدم سو پیشینه با بررسی آنلاین سامانه سجل کیفری به شما گواهی عدم سو پیشینه موثر کیفری تعلق می گیرد. چون سابقه موثر کیفری تعریف خاص و موارد خاص را شامل می شود و آن هم پس از پایان مدت قانونی از سابق موثر پاک می شود.
1399/9/2
متواری شدن مسئول وام قرض الحسنه - با سلام اینجانب مبلغ 75 میلیون به صندوق خانوادگی به نام حضرت ... دادم که برج 4 سال آینده 500 میلیون وام قرض الحسنه با کارمزد 5 درصد بده الان هم دو ماه هر ماه 5 میلیون قسط پرداخت کرده ام ولی الان متوجه شدم که درب خونه طرف بسته شده و نیستش و در صورتی که هم سفته و هم قرارداد و هم پرینت بانکی دارم
متنی که باید شکایت کنم چگونه باید باشد ممنون
با درود : هرچند که پیش از هر اظهار نظری باید قرارداد و سایر اسناد شما را ببینیم اما دو حالت در پیش خواهد بود 1- موضوع به دلیل مانور متقلبانه و بردن اموال کلاهبرداری تلقی شود که با ثبت شکایت کیفری شما از طریق دفاتر خدمات قضائی و ثبت دفتر کل دادسرا دستورات لازم جهت تحقیقات صادر و با پیگیری شما و در صورت نقل مکان نمودن با صدور قرار نیابت به شهری که طرف متواری شده یا ابلاغ مستقیم از طریق کد ملی فرد که شما اعلام کرده اید یا ثبت احوال به دادسرا داده یا استعلام تلفن همراه پیدا می شود و در صورت عدم حضور جلب می شود و در نهایت حبس و رد مال در انتظارش است. 2- موضوع جنبه حقوقی داشته باشد که شما باید بر اساس قرارداد در زمان مقرر یا ایفای تعهد بخواهید یا از صندوق خارج شده و پولتان را با استناد به قرارداد یا فقط با سفته ها مطالبه کنید و قرار تامین درخواست کنید تا اموالش فورا توقیف گردد که مستلزم ثبت دادخواست و 3.5% هزینه دادرسی است و د ر مورد توقیف فوری امول نیز اگر سفته ها را واخواست کرده باشید بدون هزینه و اگر واخواست نکرده باشید حدود 10% خسارت احتمالی را به صندوق دادگستری به صورت موقت واریز می کنید تا آخر کار که ایشان محکوم به پرداخت اصل پول و خسارات دیر کرد گردد.اگر پیش از اقدام حقوقی اظهارنامه ای مبنی بر استرداد پولتان بدهید خسارات دیرکرد هم به ایشان تعلق می گیرد اما چنانچه بیم آن دارید که ایشان با دریافت اظهارنامه هشیار شده و اموال را از دسترس خارج کند اول قبل از هر کاری تقاضای قرار تامین ثبت کنید و ظرف 10 روز دادخواست مطالبه را هم ثبت کنید . موفق باشید
1399/9/1
مصالحه - با سلام مصالحه با متن زیر آیا باطل میشود؟
مال الصلح مقدار یک سیر نبات زرد صندوقی موهوب بعد العقد عقد واقع و صیغه صلح جاری گردید. شروط ضمن العقد، شرط شد. اختیار فسخ مصالحه و استیفا منافع از مورد مصالحه از حال تحریر لغایت پنجاه یال کامل شمسی دیگر به طوری که در ارث کسی قرار نگیرد و برای خانم مصالحه شرط شد. در صورت فوت خانم مصالحه ملک مورد مصالحه در ملکیت متصالح مستقر خواهد شد. متصالح ملزم است سیصد هزار ریال از عین المال خود ده هزار تومان به ورثه فرزند دیگرش (پسر) پرداخت کند و مبلغ بیست هزار تومان در ایام فاتحه خوانی مصرف نماید و نیز یک ماه روزه یک سال نماز به غیر از سی هزار تومان فوق الذکر اجاره نماید.
در ضمن این خانم مصالحه کننده بی سواد بوده و یکی از شاهدین هم بی سواد بوده و این خانم غیر از متصالح یک فرزند پسر دیگر و پنج دختر هم داشته و از پنج دختر در مصالحه نامی برده نشده و ده هزار تومانی که برای ورثه پسر فوت شده خانم مصالحه کننده و20 هزار تومان برای فاتحه خوانی در نظر گرفته شده بود، هیچ کدام انجام نشده است. قبل از تاریخی که مصالحه انجام شده و در زمان حیات خانم مصالحه کننده سه دونگ از این زمین توسط پسر فوت شده به متصالح اجاره داده شده و اجاره نامه هم موجود هست.
با درود : این ظاهرا یک متن قدیمی است که برای تحلیل درست بر اینکه آیا این سند یک سند صلح است یا وصیت یا سند دیگری است باید بررسی گردد.
توصیه میکنم در این مورد بعد از تماس و یک صحبت مختصر به صورت حضوری بررسی گردد.
09123205194(زرین صدف)
1399/8/29
تغییر مبلغ توافق شده برای دریافت خدمات ترخیص کالا - سلام
ما یه سری واردات کالا داشتیم با ترخیصکاری روی مبلغی توافق کردیم ایشان طبق اطلاعات کالا که در واتساپ ارسال شده بود مبلغ را کتبا در واتساپ اعلام کردند
در حال حاضر با اینکه نیمی از مبلغ به ایشان بعنوان پیش پرداخت داده شد تقاضای مبلغی دوبرابری میکنند و کالاها را گرو نگه داشتند. با توجه به اینکه با ایشان قراردادی نداریم ایا از طریق پیام های واتساپ امکان شکایت داریم؟؟؟
با درود : اول باید دید که ایشان ترخیص کار بوده یا نه؟ آیا کالای شما از گمرک وارد شده و موجود است یا نه؟ اگر این پاسخها منفی باشد باید شکایت کیفری کنید.
در صورت موجود بودن کالا اظهارنامه ارسال کنید روی کد ملی ایشان و اعلام کنید کالا را تحویل دهد.
1399/8/27
پرداخت نقدی مبلغي از چک و دریافت رسید از فرد ولی ایشان چک بنده را برگشت زده - سلام بنده یک برگ چک به مبلغ 25 میلیون تومان بابت خرید خودرو پرداخت کردم . در قرارداد ماشین قید شده بدهی های خودرو به عهده فروشنده است و ایشان 3 تومان بدهی خلافی و غیره داشته. روز تسویه حساب فروشنده مبلغ 22 میلیون تومان از بنده دریافت و رسید داده و قرار شد تا 2 روز بعد لاشه چک را به بنده بر گرداند . ولی متوجه شدم چک را 5 روز بعد برگشت زده . می‌گوید چک دادی باید جایش را پر کنی. چجوری باید لاشه چک رو پس بگیرم
با درود : موضوع چک به موارد زیادی ارتباط دارد از جمله که چه کسی برگشت زده ، در متن چک چی نوشتید؟ چک در مبایعه نامه هست یا نه؟ بسته به مورد باید اقداماتی انجام دهید . در نتیجه بهتر است مشاوره حضوری بگیرید تا راهکار مناسب خدمتتان ارائه گردد.

ارتباط با من


رضا زرين صدف

ایمیل:

reza_zarinsadaf@yahoo.com

آدرس:

کرج-7تیر-ابتدای طالقانی-ساختمان تارا-طبقه هفتم-واحد14

شبکه های اجتماعی من:

دادراه

کلیه حقوق این وب سایت محفوظ می باشد. تهیه شده در دادراه.